Τρέχουσες Εκδηλώσεις
Βρείτε παρακάτω περισσότερες λεπτομέρειες για τις εκδηλώσεις μας.... |
Το Whisper of Runes είναι ένας κύκλος σεμιναρίων με σκοπό να συντονίσει τους μαθητές του με τις αρχέγονες ενέργειες των Ρούνων. Οι Ρούνοι είναι ένα αρχαίο γερμανικό αλφάβητο, που χρησιμοποιήθηκε σε όλη τη Βόρεια Ευρώπη, τη Σκανδιναβία, τις Βρετανικές Νήσους και την Ισλανδία από περίπου 100 π.Χ. έως 1600 μ.Χ.
Στο 2ο αυτό εργαστήριο κάνουμε τα πρώτα μας βήματα στα πραγματικά Μυστήρια των Ρούνων. Αποκαλύπτουμε τις δυναμικές ενέργειες που κάθε Ρούνος διαθέτει, διδασκόμαστε πως να συντονιζόμαστε με το πεδίο κάθε Ρούνου και παράλληλα ανακαλύπτουμε πως μπορούμε να εντάξουμε τους Ρούνους στην Σαμανική μας πρακτική..
0 Comments
Το Whisper of Runes είναι ένας κύκλος σεμιναρίων με σκοπό να συντονίσει τους μαθητές του με τις αρχέγονες ενέργειες των Ρούνων. Οι Ρούνοι είναι ένα αρχαίο γερμανικό αλφάβητο, που χρησιμοποιήθηκε σε όλη τη Βόρεια Ευρώπη, τη Σκανδιναβία, τις Βρετανικές Νήσους και την Ισλανδία από περίπου 100 π.Χ. έως 1600 μ.Χ.
Σε αυτό το εργαστήριο θα εισαχθούμε στο κόσμο των Ρούνων και θα μάθουμε για τις σημασίες των 24 Ρούνων αλλά και τον τρόπο που μπορούν να συνδεθούν σε ένα ρίξιμο. Το Τελετουργικό της Μήτρας ή αλλιώς 13ο Τελετουργικό είναι μια πολύ δυνατή μετάδοση αγάπης που θα αποκαταστήσει τη φυσική ισορροπία του δημιουργικού σας κέντρου. Aποτελεί συνέχεια των 9 Τελετουργικών του Munay-Ki ωστόσο δεν ακολουθεί την γραμμικότητα και δεν απαιτεί να έχετε λάβει πορηγουμένως τις 9 μυήσεις αυτές. Eίναι μια ευλογία της Μήτρας, του ιερού χώρου της δημιουργίας μας.
Το Ama Deus Shamanic Healing είναι μια τεχνική ενεργειακής θεραπείας, που μας έχει κληροδοτηθεί από τους Σαμάνους Γκουαρανί (Guarani,) φυλή του Αμαζονίου, και βασίζεται στη διοχέτευση της Αγάπης του Θεού και στη χρήση συγκεκριμένων συμβόλων προς ένα συγκεκριμένο θεραπευτικό σκοπό.
Κάποιες από τις εργασίες που χρησιμοποιείται το Ama Deus είναι οι εξής: ->Αυτοθεραπεία και θεραπεία τρίτων ->Θεραπεία εξ'αποστάσεως ->Θεραπεία ζώων, φυτών και πουλιών κ.α. Το Σαμανικό Ταξίδι είναι η τέχνη της χρήσης του ρυθμού και της πρόθεσης προκειμένου να εισέλθουμε σε μια αλλαγμένη κατάσταση συνείδησης για να συνδεθούμε με την πνευματική διάσταση της πραγματικότητας. Είναι μια απλή, αρχαία πρακτική διαλογισμού και εύρεσης απαντήσεων. Μπορεί να το αισθανθείτε σαν μια ελαφριά έκσταση - αυτή όμως που είστε εντελώς συνειδητοί.
Το Munay-Ki προέρχεται από μια λέξη «Κέτσουα», που σημαίνει σ’ αγαπώ και προέρχεται από ένα ταξίδι σοφίας της ανθρωπότητας, διάρκειας χιλιάδων χρόνων. Περιλαμβάνει 9 ισχυρές τελετουργικές μυήσεις από την παράδοση των Ίνκας, οι οποίες τοποθετούν στο ενεργειακό μας σώμα τους σπόρους της εξέλιξης από homo sapiens σε homo luminous.
Το Αγγελικό Ρέικι είναι ένα ολοκληρωμένο εναλλακτικό σύστημα θεραπείας, το οποίο αντλεί θεραπευτική ενέργεια από το Αγγελικό Βασίλειο του Φωτός. Αυτή η γνώση υπήρχε από την εποχή της Ατλαντίδας και είναι ξανά διαθέσιμη στις μέρες μας.
Η διδασκαλία αυτή περάστηκε στον Kevin Core μέσω channelling από τον Αρχάγγελο Μέτατρον και τον Διδάσκαλο Dwal Khul το 2002-2003. Οι διδασκαλίες αυτές που του δόθηκαν είναι γνωστές σήμερα ως “Αγγελικό Ρέικι” και θεωρούνται ως η αποκαταστημένη μορφή του Ρέικι.... Το Τελετουργικό της Μήτρας ή αλλιώς 13ο Τελετουργικό είναι μια πολύ δυνατή μετάδοση αγάπης που θα αποκαταστήσει τη φυσική ισορροπία του δημιουργικού σας κέντρου. Aποτελεί συνέχεια των 9 Τελετουργικών του Munay-Ki ωστόσο δεν ακολουθεί την γραμμικότητα και δεν απαιτεί να έχετε λάβει πορηγουμένως τις 9 μυήσεις αυτές. Eίναι μια ευλογία της Μήτρας, του ιερού χώρου της δημιουργίας μας.
Το Munay-Ki προέρχεται από μια λέξη «Κέτσουα», που σημαίνει σ’ αγαπώ και προέρχεται από ένα ταξίδι σοφίας της ανθρωπότητας, διάρκειας χιλιάδων χρόνων. Περιλαμβάνει 9 ισχυρές τελετουργικές μυήσεις από την παράδοση των Ίνκας, οι οποίες τοποθετούν στο ενεργειακό μας σώμα τους σπόρους της εξέλιξης από homo sapiens σε homo luminous.
Το Αλφάβητο των Ogham είναι ένα εξαιρετικό ταξίδι μέσα στο κόσμο της Φύσης, όπως τον αντιλαμβάνονταν οι Κέλτες, που μας βοηθάει να ενώσουμε και να θεραπεύσουμε δύσκολα κομμάτια του εαυτού μας, να βρούμε τη δύναμη να εκπληρώσουμε επιθυμητούς στόχους και να πετάξουμε από επάνω μας όλα εκείνα που δεν μας είναι πια απαραίτητα.
|
|